Změna pojišťovny

Našli jste si pomocí internetové kalkulačky levnější nebo lepší povinné ručení? Můžete jinde platit méně a být více chráněni? Pak nic nestojí v cestě tomu, abyste změnili pojišťovnu.

 

Jak na změnu pojišťovny

Chcete-li smlouvu o povinném ručení vypovědět, protože máte zájem uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla u jiné pojišťovny, musíte tak učinit nejpozději šest týdnů před koncem ročního pojistného období. Pokud to nestihnete, nezbývá než jeden rok počkat.

 

Valná většina motoristů má povinné ručení uzavřené k 1. 1. na dobu neurčitou a pojištění každoročně obnovuje. U některých pojišťoven lze pojištění vypovědět k nejbližší platbě, proto se na možný datum výpovědi pro jistotu informujte u své pojišťovny.

 

Výpověď je nutné zaslat pojišťovně, u které je povinné ručení uzavřeno, v písemné formě. Ve výpovědi by mělo být uvedeno jméno, bydliště, číslo pojistné smlouvy na povinné ručení, datum a podpis. Doporučujeme zaslat výpověď doporučeným dopisem a schovat si podací lístek.

 

Při přechodu k jiné pojišťovně se nemusíte bát ani o své bonusy. Pojišťovna je povinna vám do 30 dnů vystavit potvrzení o době bezeškodného průběhu. Pokud se vám stane, že ve chvíli sjednávání nové smlouvy toto potvrzení ještě nebudete mít, uvedete správný počet měsíců bezeškodného průběhu a sleva za se Vám započítá do ceny pojištění. Až potvrzení obdržíte, obratem je zašlete svojí nové pojišťovně. Obvyklý doba pro doložení potvrzení bývá do 45 dnů od počátku nové pojistky.