Nejlevnější povinné ručení

Proč platit za stejnou službu více. Výše povinného ručení je odvislá od řady faktorů. V době internetu si ale můžete relativně snadno zjistit, která pojišťovna vám poskytne nejlevnější povinné ručení.

 

Na internetu je k dispozici řada „kalkulaček povinného ručení“, díky kterým zjistíte, kolik vás pojištění odpovědnosti z provozu vozidla bude stát. Tyto kalkulačky umožňují pohodlné a rychlé porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Ke zjištění budete potřebovat základní údaje o vozidle jako je jeho výkon, rok výroby, způsob užívání (soukromé, vozidlo taxislužby, autoškola, veterán atd.). Roli při výpočtu výše povinného ručení hraje i to, jestli jste z velkého města či vesnice, váš věk a pohlaví. Slevu můžete získat za předchozí bezeškodný provoz (bonus, při předchozí výplatě pojistného plnění z pojištění odpovědnosti naopak pojišťovna uplatňuje vůči klientovi přirážku k pojistnému, tzv. malus.) nebo pokud využíváte i jiné produkty konkrétní pojišťovny.

 

Sazby se v současné době neurčují pouze podle kubatury vozidla, jako tomu bylo v minulosti, ale zohledňují se všechny výše uváděné parametry. Produkty jednotlivých pojišťoven často obsahují i různé bonusy formou nejrůznějších připojištění. Můžete tak zdarma získat např. asistenční služby v případě nehody, úrazové připojištění apod.

 

Může se vám stát, že výše pojistného, kterou jste zjistili pomocí on-line kalkulátoru nebude odpovídat skutečné výši povinného ručení např. při sjednání s pojišťovacím agentem společnosti. V takovém případě vždy žádejte vysvětlení.

 

Mějte na paměti, že pokud pojištění na jeden konkrétní případ vychází u některé pojišťovny výhodněji než u jiné, neznamená to, že tomu tak bude i u jiných případů. Vždy se také podrobně ujistěte, co všechno součástí smluvního plnění ze strany pojišťovny.